Bugun...
Bizi izleyin:Zeytinburnu’nda Çevre Haftası Etkinliği

Tarih: 14-06-2019 22:05:30 + -


Çevre Haftası nedeniyle Zeytinburnu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar çevreyi ve doğayı koruma konusunda bilinç kazanırken eğlenmeyi de ihmal etmediler.


Zeytinburnu’nda Çevre Haftası Etkinliği

 

OBJEKTİFTÜRKİYE(Haber Merkezi) Çevre Haftası nedeniyle Zeytinburnu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar çevreyi ve doğayı koruma konusunda bilinç kazanırken eğlenmeyi de ihmal etmediler.

 

Çevre Haftası nedeniyle Zeytinburnu Belediyesi tarafından doğayı korumak ve vatandaşlarda çevre bilinci oluşturmak için etkinlikler düzenlendi. Zeytinburnu Belediyesi ve Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGÇEV) tarafından düzenlenen etkinlikte çocuklar için özel stantlar kuruldu. 58’inci Bulvar Caddesi’nin trafiğe kapalı bölümünde yapılan etkinlikte minikler hem eğlendi hem de çevre bilinci edindi. Yaklaşık 50 çocuğun katıldığı programda caddeye kurulan stantlarda rüzgârgülleri, geri dönüşüm malzemeleri, boyama kalemleri ve boya kitapları dağıtıldı. Çocuklar dağıtılan malzemelerle resimler ve maketler yaptılar. Ayrıca Zeytinburnulu vatandaşlara da katlanabilir bez çantalar, tohumlu kalem ve yağdanlık şişeler verildi. Etkinliğe Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy da katıldı. Başkan Arısoy vatandaşlara kendi elleriyle bez çanta, yağdanlık şişe ve tohumlu kalem verdi. Arısoy, daha sonra çocuklarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

“SIFIR ATIK” PROJESİ

 

 

Zeytinburnu’nda daha temiz bir çevre için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini dile getiren Zeytinburnu Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Aydan Kırmanoğlu, “Zeytinburnu Belediyesi olarak, çevre sorunlarına ve geri dönüşüme dikkat çekmek, daha temiz daha sağlıklı bir çevre oluşturmak amacıyla Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu sene de sıfır atık projesinin açılışını gerçekleştirdik. Doğal kaynakların verimli kullanılması, israfın önlenmesi ve daha temiz bir çevre oluşturmak amacıyla çocuklarımızla burada eğitici aktiviteler yapıyoruz. Belediye Başkanımız Ömer Arısoy’un özellikle çocuklarımıza, çevre bilincinin aşılanması konusunda gösterdiği hassasiyet sebebiyle, çocuklara özel kurulan stantlarda çevre temalı boyama çalışmaları ve atık malzemelerden maket çalışmaları yaptırıyoruz. Vatandaşlarımıza da bez çanta, cam şişe ve tohumlu kalem hediye ediyoruz." dedi.

 

ÇEVREYİ KORUMA BİLİNCİ KAZANDILAR

 

 

Çevreyi kirleten malzemelerin geri dönüşüm kutularına atılması gerektiğini belirten ilkokul öğrencisi Ramazan Taşkıran, “Burada balonlar dağıttılar. Onları aldık. Sonra bize kartonlar verdiler. Onlardan aslanlar, yılanlar yaptık. Kitaplar dağıttılar. Çevremizi korumak için cam, plastik, kâğıt ve metal atıkları geri dönüşüm kutularına atacağız. Atıklar buradan geri dönüşüm tesislerine gönderiliyor. Geri dönüşüm tesislerinde de onları tekrar günlük hayatımızda kullanıma kazandırıyorlar. Kâğıtlarımızı geri dönüşüm kutularına atarsak ağaçlarımız kesilmekten kurtulur. Yağlarımızıve plastik atıklarımızı da geri dönüşüm kutularına atalım. Yoksa denizlerimiz kirlenecek ve canlılar ölecek.” diye konuştu.

 

İlkokul öğrencisi Berfin Gülyaman ise; “Buradaki çevre etkinliğinde çevreyi korumamız gerektiğini ve çöpleri geri dönüşüm kutularına atarak çevreyi kirletmemeyi öğrendik. Cam, kâğıt, plastik geri dönüşüm ve pil geri dönüşüm kutuları var. Atıklarımı farklı kutulara atarak ayrıştırabiliyoruz. Burada bazı arkadaşlarımız arı yaptı. Ben kalem kutusu yapmaya çalıştım. Bunları yapmak için rulo, süs ve boya kullandık.” şeklinde konuştu.
Kaynak: objektiftürkiye

Bu haber 431 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İSTANBUL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
504 Okunma
342 Okunma
253 Okunma
238 Okunma
224 Okunma
223 Okunma
199 Okunma
185 Okunma
183 Okunma
180 Okunma
161 Okunma
161 Okunma
1850 Okunma
965 Okunma
955 Okunma
864 Okunma
833 Okunma
799 Okunma
768 Okunma
749 Okunma
662 Okunma
638 Okunma
614 Okunma
524 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI