Bugun...
Bizi izleyin:Yakın Doğu Üniversitesinden Yangınlar İçin 200 Bin Tl Destek

Tarih: 05-08-2021 09:30:00 + -


Yakın Doğu Üniversitesi Türkiye’de devam eden orman yangınlarıyla mücadele için Türk Kızılay’ın başlattığı bağış kampanyasına 200 bin TL ile destek oldu.


Yakın Doğu Üniversitesinden Yangınlar İçin 200 Bin Tl Destek

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’yi makamında ziyaret ederek, Türkiye’de yaşanan orman yangını felaketi için geçmiş olsun dileklerini iletti. Kuzey Türk Cumhuriyeti ile Anavatan Türkiye arasında sarsılmaz gönül bağına vurgu yapılan ziyarette Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, Türk Kızılay’ın Türkiye’de devam eden orman yangınlarıyla mücadele için başlattığı bağış kampanyasına 200 bin TL ile destek verdiklerini açıkladı.

Görüşmede Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ve Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel açıklamalarda bulundu.

Büyükelçi Ali Murat Başçeri: “Tek yürek olduğumuzu bir kez daha hissettik”

Büyükelçi Ali Murat Başçeri, “Yaklaşık bir haftadır ülkemizde yangınla mücadele konusunda zorlu bir süreçten geçmekteyiz. Bu zorlu süreci en kısa zamanda atlatacağımıza eminim. Ama bu zorlu süreçte, bizimle yangınla mücadelede konusundaki çabalara destek veren tüm Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Geçmiş olsun dilekleriyle, taziyelerini ileterek, çeşitli platformlardaki yardım kampanyalarına destek vererek, bu desteği ve dayanışmayı bizimle gösterdiler” ifadesini kullandı.

Büyükelçi Başçeri, Yakın Doğu Üniversitesi’ne Türk Kızılay’ının başlattığı yardım kampanyasına verdiği destek için teşekkür ederek, “Yakın Doğu Ailesi’ne gösterdiği hassasiyet için çok teşekkür ediyorum. Tek yürek olduğumuzu bir kez daha hissettirdiler” dedi.

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel: “Kıbrıs Türkü ana vatanına bağlılığını, tek yürek oluşunu zor dönemlerde de gösteriyor”

Türkiye’de yaşanan orman yangınlarını büyük bir üzüntüyle takip ettiklerini ifade eden Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, "Ciğerimizin yandığını hissediyoruz. Kıbrıs Türkü ana vatanına bağlılığını, tek yürek oluşunu zor dönemlerde de gösteriyor. Çok üzüldük, üzülüyoruz. Elimizden geleni yapmak istiyoruz. Bu nedenle Türk Kızılay’ın başlattığı bağış kampanyasına 200 bin TL ile destek olma kararı aldık. Sayın Büyükelçimiz aracılığıyla, ana vatanımızda yaşanan bu felaketten etkilenen bütün kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadesini kullandı.
Kaynak: İHA

Bu haber 71 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İSTANBUL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
82 Okunma
57 Okunma
55 Okunma
55 Okunma
54 Okunma
52 Okunma
47 Okunma
42 Okunma
42 Okunma
42 Okunma
41 Okunma
41 Okunma
100 Okunma
98 Okunma
93 Okunma
93 Okunma
91 Okunma
87 Okunma
82 Okunma
82 Okunma
75 Okunma
70 Okunma
68 Okunma
67 Okunma
475 Okunma
411 Okunma
305 Okunma
271 Okunma
216 Okunma
209 Okunma
197 Okunma
196 Okunma
195 Okunma
184 Okunma
173 Okunma
171 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI