Bugun...
Bizi izleyin:Ulaştırma Ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan: “Bilgi Ve İletişim Sektöründe Kuralları Oluşturarak Mağduriyetlerin Engellenmesine Büyük Önem Verdik”

Tarih: 16-06-2021 16:30:00 + -


Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) olarak bilgi ve iletişim sektörünün gelişimine katkı sunacak çalışmalara imza attıklarını belirterek, “İhtiyaçlar doğrultusunda sektörel kuralları oluşturarak hem mağduriyetlerin engellenmesi hem de sektörün hızının önünde engel oluşturmamasına büyük önem verdik“ dedi.


Ulaştırma Ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan: “Bilgi Ve İletişim Sektöründe Kuralları Oluşturarak Mağduriyetlerin Engellenmesine Büyük Önem Verdik”

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri Derneği (MOBİSAD) Genel Kurul Toplantısı, BTK binasında gerçekleştirildi. Toplantıya Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Turnacı katıldı. Bakan Yardımcısı Sayan yaptığı konuşmada, “Son bir buçuk yıldır dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşadığımız pandemi süreci nedeniyle işlerimizi, toplantılarımızı yoğun bir şekilde çevrim içi ortama taşıdık. Covid-19 sürecinde elektronik haberleşme ve posta sektörü esasında bakanlığımızın ve BTK’nın regüle ettiği iki alan. Hem posta hem iletişim sektörü. Bu iki sektörde eğitimden iş hayatına, alışverişten sosyal hayata kadar her alanda pandemi sürecinde bizlerin imdadına yetişti” dedi.

“Hem mağduriyetlerin engellenmesi hem de sektörün hızının önünde engel oluşturmamasına büyük önem verdik”

Sayan, bilgi ve iletişim sektörünün insanın hayatını kolaylaştırırken ekonomik ve sosyal hayatta sadece bireyler için değil kurumlar ve devletler için de önemli fırsatları yanında getirdiğini belirterek, “Bugün e-Devlet uygulamasından finans bankacılık uygulamalarına, elektronik ticaretten dijital medyaya, giyilebilir teknolojilerden robotik teknolojilere hemen hemen her alanda bilgi ve iletişim sektörü kullanılıyor. Sayısal dönüşüme giden bu yolda en önemli hızlandırıcılarından bir tanesi de mobil teknolojiler. Mobil teknolojilerde yaşanan hızlı gelişim. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ve BTK olarak sektörün gelişimine katkı sunacak çalışmalara imza atarken ihtiyaçlar doğrultusunda sektörel kuralları oluşturarak hem mağduriyetlerin engellenmesi hem de sektörün hızının önünde engel oluşturmamasına büyük önem verdik” diye konuştu.

MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, Bakan Yardımcısı Sayan’a katılımlarından dolayı plaket takdim etti. Takdim esnasında Turnacı’nın ”Muhakkak sektörün sorunlarına çözüm üretmek konusunda bakan ayrdımcımızla iletişimde olduğumuz için çok teşekkür ediyorum. 5809 sayılı yasayla ilgili bakan yardımcımızın dikkatini çekmek için şöyle bir ifade kullanmıştık, ‘Bakan yardımcım bu sorunu çözelim heykelini dikeceğiz’” ifadeleri üzerine Bakan Yardımcısı Sayan, “Bırakın heykeli başkaları yapsın. Hizmeti sadece heykel olarak görenler heykel yapsın. Biz orman yapalım, ağaç dikelim” dedi.
Kaynak: İHA

Bu haber 82 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ANKARA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
90 Okunma
69 Okunma
69 Okunma
64 Okunma
61 Okunma
55 Okunma
51 Okunma
49 Okunma
48 Okunma
48 Okunma
47 Okunma
47 Okunma
135 Okunma
131 Okunma
120 Okunma
113 Okunma
112 Okunma
112 Okunma
108 Okunma
108 Okunma
107 Okunma
106 Okunma
103 Okunma
100 Okunma
345 Okunma
306 Okunma
277 Okunma
260 Okunma
258 Okunma
255 Okunma
228 Okunma
206 Okunma
195 Okunma
178 Okunma
171 Okunma
171 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI