Bugun...
Bizi izleyin:Öz İplik-İş Yeni Hizmet Binası Törenle Açıldı

Tarih: 05-08-2021 13:30:00 + -


İş’in Ankara’daki yeni Genel Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Öz İplik-İş Genel Başkanı Rafi Ay, “Burası tekstil emekçilerinin evi, ocağı tek adresi. Burası emeğin, alın terinin kalesidir. Burası mağdurun, mazlumun kimsesizin çalacağı kapıdır” dedi.


Öz İplik-İş Yeni Hizmet Binası Törenle Açıldı

Öz İplik-İş Ankara’daki yeni Genel Merkezinde hizmet vermeye başladı. Yeni binanın açılışı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Öz İplik-İş Genel Başkanı Ay, üye sayılarının hızla 40 binlere yaklaştığını hatırlatarak, üç katlı bir konut olan önceki genel merkez binasının ihtiyacı karşılamaktan çok uzakta kaldığının altını çizdi. Başkan Ay, borçlanılmadan, öz kaynaklarla satın alınan binanın ihtiyaca uygun olarak tadilatının yapıldığını belirterek şunları kaydetti:

“Her bir Öz İplik İş mensubunun alın terinin kıymetini bilerek, üyelerimizin, emekçilerin “benim evim”, “benim yuvam” diyebileceği bu ocağı, sendikamıza kazandırdık. Mevkilerin, makamların, kişiler değiştiği, hiçbirimizin baki olmadığını bildiğimiz bu ocakta, gönüllere girebilmenin ve Öz İplik İş’in tarihine kalıcı bir yapı bırakmanın gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz. Her geçen gün büyüyen, yeni faaliyetler üreten ve mevcut binasına sığmayan sendikamız, üyelerimize daha iyi hizmet sunabilmek için bu eseri oluşturdu.”

Öz İplik İş’in tarihine kalıcı bir yapı bırakmanın gururunu, mutluluğunu yaşadıklarını belirten AY, “Öz İplik İş’in hizmetine tarihine kazandırdığımız bu bina, görüldüğü gibi sadece duvardan, camdan, kapıdan oluşmuyor. Burası tekstil emekçilerinin evi, ocağı tek adresi. Burası emeğin, alın terinin kalesidir. Burası mağdurun, mazlumun kimsesizin çalacağı kapıdır. Birlik, beraberlik, kardeşlik duygularımızın, kazanımların, başarıların sevince döndüğü yuvamızdır. Burası üyelerimizin bize verdiği emaneti koruyup kolladığımızın en büyük göstergesidir” diye konuştu.

Hak-İş Başkanvekili Dr. Osman Yıldız ise yaptığı konuşmada, “Hak-İş Konfederasyonu büyümeye devam ediyor. Bugün biz Öz İplik-İş sendikamızın düğünü diyebileceğimiz günü yaşıyoruz. Bu güzel hizmet binasını ortaya koydular. Bunun açılışını hep birlikte yapıyoruz, duasını hep birlikte gerçekleştirmiş olacağız. Bu olumlu kazanımdan dolayı sendikamızı kutluyorum. 44’üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde bunu gerçekleştiriyoruz. Öz İplik-İş sendikasının kurulu yıldönümünü ve bu hizmet binasının hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA

Bu haber 46 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ANKARA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
81 Okunma
57 Okunma
55 Okunma
54 Okunma
52 Okunma
48 Okunma
46 Okunma
42 Okunma
42 Okunma
42 Okunma
41 Okunma
41 Okunma
100 Okunma
98 Okunma
93 Okunma
93 Okunma
91 Okunma
87 Okunma
82 Okunma
81 Okunma
75 Okunma
69 Okunma
68 Okunma
67 Okunma
475 Okunma
411 Okunma
305 Okunma
271 Okunma
215 Okunma
208 Okunma
197 Okunma
196 Okunma
195 Okunma
184 Okunma
171 Okunma
170 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI