Bugun...
Bizi izleyin:Başkan Köse, 2 Buçuk Yılda Hayata Geçirilen Projelerin Sunumunu Yaptı

Tarih: 20-10-2021 23:30:00 + -


Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde Mamak’ta iki buçuk yılda hayata geçirilen projelerin sunumunu yaptı.


Başkan Köse, 2 Buçuk Yılda Hayata Geçirilen Projelerin Sunumunu Yaptı

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Merkezinde iki buçuk yılda eğitimden kültüre, sanattan ekolojik çalışmalara, yeşil alanlardan spor tesislerine ve sosyal projeler kadar her alanda hayata geçirilen projelerin sunumu yaptı. 20 senedir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’ni muasır medeniyetlerin de üstüne çıkması için çalıştıklarını vurgulan Köse, “20 senedir Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde milletimize hizmet yolunda, ülkemizi vesayet odaklarından ve oligarşik gruplardan temizlenerek prangalardan kurtulması, herkes için daha özgür bir ülke olması, her açıdan adalet sağlanması ve kalkınarak muasır medeniyetlerin de üzerine çıkması için hep beraber çalışıyoruz. Milletimize hizmet yolunda bize rehber olan liderimiz kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ şükranlarımı sunuyorum. AK Partimizin kuruluşu ile mahalle komisyon üyesi olarak başladığım siyasi hayatımda ilçe başkan yardımcılığımdan il başkan yardımcılığına, belediye başkanı adaylığından milletvekili adaylığına kadar ilçe belediye meclis üyeliğinden büyükşehir belediye meclis üyeliğine kadar 20 senedir her kademede görev yapan bir kardeşiniz olarak inandığım hak davanın bir neferi olarak huzurlarınızdayım” şeklinde konuştu.

"‘Mamak’ta Bilim Var’ sloganıyla yola çıkıyoruz"

‘Mamak’ta Bilim Var’ sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Köse, “5 tane gençlik derneğimizle huzurunuzdayız. Gençlik derneğimizin yeni neslin buluşma noktası olduğunu biliyoruz. ‘Mamak’ta Bilim Var’ sloganıyla yola çıkıyoruz. Hızla gelişen dijital çağın dinamiklerine uyup belediyecilik anlayışı ve sorumluluğu ile araştırma ve geliştirme müdürlüğü içerisinde teknoloji ve girişimcilik altyapısı ile kuruluşunu daha dün tamamladığımız bir müdürlüğümüz var” dedi.

Türközü havuzuna 10 tane daha yeni havuz eklediklerini aktaran Köse, “Yüzme bilmeyen kalmasın hedefimiz çerçevesinde ilçemizdeki tek yüzme havuzumuz olan ‘Türközü Havuzumuza’ 10 tane daha yeni havuz ekliyoruz. Özellikle okullarımızda, öğrencilerimizin beden eğitimi derslerinde yüzme havuzlarından ücretsiz olarak, profesyonel yüzme hocalarının eşliğinde dersler alacaklar ve inşallah güzel ülkemizde yüzme bilmeyen kalmayacak” diye konuştu.

Kartaltepe’de çok amaçlı bir yeşil alanı ve parkı güzel Mamak’a kazandırdıklarını belirten Köse, “Güzel Mamak’ı yeşile boyayacağız demiştik. Yeni yaptığımız park ve bahçelerimizle özel projelerimizle sözümüzü tuttuk. 45 bin metre kare alanda Kartaltepe’de çok amaçlı bir yeşil alanı ve parkı güzel Mamak’a kazandırdık. Gözünüzün alabildiğince sebze ve meyve ağaçlarının, sebze bahçelerinin olacağı bir mekanlar hayal etmiştik. Ve bunun üzerine ekolojik köyümüzü gerçekleştirdik. 23 bin metrekare alanda kurduk birinci alanını. 400 meyve ağacını toprakla buluşturduk. 30 binden fazla bitki ve tohum yetiştirdik. Bu yıl hasat yaparak tohumlarımızı kendi ürünlerimiz elde ettik” dedi.

"AK Parti’nin siyasi anlayışı içerisinde belediyecilik apayrı öneme sahip"

Mamak’ta hayata geçirilen projelerin tanıtıldığı sunumda AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin de yer aldı. AK Parti’nin siyasi anlayışı içerisinde belediyeciliğin apayrı öneme sahip olduğunu dile getiren Şahin, “Mamak Belediye Başkanımız Murat Köse’nin, iki buçuk yılda gerçekleştirdiği projelerini tanıtacağı ve bundan sonraki yapacaklarını bizlerle paylaşacağı bu güzel toplantıda sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. AK Parti Belediyeciliğin en güzel örneklerini Mamak’ta sergileyen Belediye Başkanı Murat Köse’ye şahsım adına sizler adına şükranlarımı sunuyorum. Kıymetli Belediye Başkanımızın hizmetlerinin başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. AK Parti’nin siyasi anlayışı içerisinde belediyecilik apayrı öneme sahip olmaktadır. Hizmet siyasetimizin en önemli taşıyıcı sütunlarımızdan bir tanesi Ak belediyecilik olmuştur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te İstanbul Belediye Başkanlığı’nı kazanmasıyla birlikte yeni bir başarı hikayesi yazılmaya başlanmıştır. O başarı hikayesi 14 Ağustos 2021’de AK Parti’ye vücut vermiştir. İşte bu siyasi anlayışı aziz milletimiz kuruluşundan çok kısa bir süre sonra tek başına iktidara taşımıştır. İşte 20 yıllık başarı hikayemizin temelinde bu hizmet belediyeciliği anlayışı yatmaktadır” dedi.
Kaynak: İHA

Bu haber 71 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ANKARA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
90 Okunma
49 Okunma
46 Okunma
44 Okunma
40 Okunma
40 Okunma
34 Okunma
33 Okunma
31 Okunma
31 Okunma
31 Okunma
31 Okunma
156 Okunma
147 Okunma
127 Okunma
113 Okunma
103 Okunma
101 Okunma
101 Okunma
98 Okunma
97 Okunma
96 Okunma
96 Okunma
95 Okunma
331 Okunma
324 Okunma
283 Okunma
224 Okunma
204 Okunma
203 Okunma
200 Okunma
196 Okunma
193 Okunma
186 Okunma
166 Okunma
163 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI